O mne

Kto som? Čo robím?

laluha martin

 

 

Martin Laluha

 

Umelecká tvorba

 26. 10. 1979,  Bratislava

 

Mal som to šťastie narodiť sa do rodiny známeho slovenského, akademického maliara Milana Laluhu. Vďaka otcovi, ktorý ma viedol a učil, som mal od detstva podporu a priestor pre rozvoj. Obklopený umeleckým prostredím, maľbou a kresbou som cítil potrebu obohatiť svoje výtvarné bádanie aj o 3D rozmer -  vyštudoval som odbor spracovania keramiky a kameňa so zameraním na keramiku v Pezinku.

 

Keďže ma vždy zaujímala aj hudba, založili sme s kamarátom z detstva v roku 1997 hudobnú skupinu Acornhoek, kde som niekoľko rokov komponoval hudbu a koncertoval. Kapela orientovaná na grunge vydala 3 štúdiové albumy.

Dozvedieť sa viac

 

Ďaľej som sa venoval keramickej tvorbe sošiek, skulptúr, kresbe aj maľbe. V roku 2006 sme s bývalým spolužiakom založili keramickú firmu, ktorá vyrábala moje návrhy úžitkovej a dekoračnej keramiky.

 

V roku 2008 sa konala spoločná výstava Milana Laluhu a jeho detí v Galérii "M" v Žiline, kde som vystavoval svoje kresby a keramické sošky.

V roku 2015 (7.-22.február) som sa zúčastnil výstavy v Taliansku s názvom: XVI. Medzinárodný festival výtvarného umenia ,,PREMIO CITTA 'DI PORTO SANT' ELPIDIO'' kde som získal ocenenie- Špeciálna cena poroty (LA TAVOLOZZA).

Viac o výstavách

 

Naďalej sa aktívne, venujem rôznorodej tvorbe, olejomaľbe, kresbe, kombinovanej technike, tvorbe sôch, ako aj komponovaniu hudby.